Krosno - www.rckp.krosno.pl

logo.png cf91b3e64c6a70c0e7cffe7f750e2238
top news port info kali mstr galp inwe
OSIEMNASTKA KLUBU SENIORA CZERWONE JABŁUSZKO
10.02.2020 Małgorzata Baranowska-Mika

Klub Seniora "Czerwone Jabłuszko" ma zintegrować i wspierać aktywność osób starszych, ale przede wszystkim zapewnić Seniorom dobre towarzystwo w pobliżu miejsca zamieszkania. Ma na celu zaktywizować i przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób starszych, wykształcić umiejętność aktywnego spędzania wolnego czasu.
Chcemy, by Seniorzy sami byli twórcami Klubu, by w ramach spotkań to Seniorzy decydowali o charakterze zajęć, by Klub stanowił źródło niewyczerpanych inspiracji, pole wymiany doświadczeń i poglądów. Od 18 lat Seniorzy spotykają się na Kolejowej 1 i uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. Życzymy Klubowi "Czerwone Jabłuszko" kolejnych jubileuszy i dziękujemy naszej Koleżance Ewie Chrobak za wytrwałą, kreatywną opiekę.

logo KLUBU SENIORA CZERWONE JABŁUSZKO     Klub Seniora „Czerwone Jabłuszko” powstał w 2002 roku. Opiekunem została instruktor Krośnieńskiego Domu Kultury Ewa Chrobak. Początki działalności Klubu były nieco inne niż jego obecny kształt. W pierwszym spotkaniu uczestniczyło niewiele, bo dwanaście osób, ale to właśnie ich potrzeby miały wpływ na formy jakie są realizowane dzisiaj w Klubie. Dniem spotkań jest czwartek, chociaż zbieraliśmy się przez jakiś czas w soboty i w niedziele. Najczęściej tańczymy przy muzyce mechanicznej, a czasami uczestniczymy w działaniach proponowanych przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, takich jak Jarmark Krośnieński, Sobótka nad Wisłokiem, Karpackie Klimaty czy inne projekty. Sami organizujemy Walentynki, Święto Kobiet, Andrzejki pełne gier i zabaw integracyjnych. Święta państwowe co roku zaznaczane są w Klubie wieczorami wspomnień, spotkaniami z ciekawymi ludźmi, słuchaniem pieśni patriotycznych, bądź ich wspólnym śpiewaniem.
Co roku Klub przygotowuje „jajko wielkanocne” i opłatek ze wszystkimi elementami celebrujemy imieniny członków Klubu, uczestniczymy także w ślubach i pogrzebach. Z wielką przyjemnością oglądamy filmy wyświetlane w Filmowym Klubie Seniora działającym w artKinie.towarzyszącymi tradycji. Smakołyki na te święta przygotowują sami klubowicze. Obchodzimy i celebrujemy imieniny członków Klubu, uczestniczymy także w ślubach i pogrzebach. Z wielką przyjemnością oglądamy filmy wyświetlane w Filmowym Klubie Seniora działającym w artKinie.

W okresie letnim organizowane są wycieczki krajoznawcze do ciekawych zakątków oraz ogniska. Takie spotkania i wyjazdy łączą ludzi z Klubu, nawiązują się przyjaźnie, a nawet związki małżeńskie. Klub ma sześćdziesięciu stałych członków, niekiedy bywa więcej osób na imprezach otwartych co oznacza, że odpowiada im klimat naszych spotkań. 

Spotkaliśmy się 18 lat temu z potrzeby bliskości z drugim człowiekiem o podobnych zainteresowaniach. Popijając herbatę i smakując domowe ciasto dzieliliśmy się dobrym słowem, uśmiechem, ale także codziennymi troskami i kłopotami.
Niech przyświeca nam myśl, że w jesieni życia nie musi być smutno i nudno, ale to zależy już tylko od nas.
Ewa Chrobak

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się