Krosno - www.rckp.krosno.pl

logo.png 22064ca49ba563dda15106f454804394
top news port info kali mstr galp inwe
FILMOWE WALENTYNKI W ARTKINIE REGIONALNEGO CENTRUM KULTUR POGRANICZA
11.02.2020 Małgorzata Baranowska-Mika

Tradycyjnie 14 lutego artKino zaprasza na FILMOWE WALENTYNKI. Zaczynamy o 16.40 komedią produkcji polskiej MAYDAY. 

Komedia, film dozwolony od lat 15,113 minuty, bilet 16 zł, bilet z serduszkiem dla pary 28 zł

Filmowe walentynki w artKinie

Jeden mężczyzna, dwie żony i setki kłopotów, w których nie pomoże żadne „mayday” ani „S.O.S”! Jedna z najlepszych komedii świata doczekała się ekranizacji. „Mayday” to film reżysera przebojów „Planeta Singli 2” i „Planeta Singli 3” oraz współscenarzystki hitów „Lejdis” i „Śniadanie do łóżka”. W rolach głównych niezawodna komediowa obsada: Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz, Adam Woronowicz i Andrzej Grabowski. Scenariusz filmu powstał na podstawie sztuki, która podbiła serca widzów na całym świecie od europejskich stolic aż po nowojorski Broadway, a w samej Polsce wystawiana była tysiące razy w kilkudziesięciu teatrach na terenie całego kraju. Krośnieńskiej publiczności sztukę zaprezentował Teatr BAGATELA.
Dwie żony to nie zdrada? Janek (Piotr Adamczyk) prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz… Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa… do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, a bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę. Na szczęście z pomocą przychodzi mu znajomy Staszek (Adam Woronowicz). Lawina zdarzeń, pomyłek i zwrotów akcji przerosną ich wielokrotnie… a to dopiero początek. Każde wymyślone na poczekaniu męskie kłamstewko będzie miało kolosalne skutki!

Na dwa seanse polskiego filmu erotycznego, dozwolonego od 18 lat, pod tytułem 365 DNI zapraszamy o 18.45 i 21.00. Bilet 16 zł, bilet z serduszkiem dla pary 28 zł.

Filmowe walentynki w artKinie

Film "365 dni", określany jako pierwszy polski film erotyczny, wszedł na ekrany kin 7 lutego, na tydzień przed walentynkami. O filmie było głośno jeszcze przed premierą.
"365 dni" to polska odpowiedź na amerykańską trylogię o Greyu. Tak jak wszystkie trzy części pana Greya, polski film powstał na podstawie powieści - pod tym samym tytułem, autorstwa największej skandalistki wśród polskich pisarek, która skutecznie sama podtrzymuje ten mit, czyli Blanki Lipińskiej. Autorka zresztą nadzorowała powstawanie filmu, i - uwaga, spojler, ale już i tak wszyscy o tym napisali - występuje w jednej ze scen, jako panna młoda.
Massimo Torricelli, młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy. Laura Biel jest dyrektorką sprzedaży w luksusowym hotelu. Odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. Podejmuje ostatnią próbę ratowania związku. Razem z partnerem i przyjaciółmi leci na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo – najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na… pokochanie go. „365 dni” to pierwszy polski erotyk. Film powstał na podstawie bestsellerowej książki autorstwa Blanki Lipińskiej. To nie kolejna komedia romantyczna, ale opowieść o pożądaniu i pragnieniach.

Filmowe walentynki w artKinie

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się