Krosno - www.rckp.krosno.pl

logo.png d821b94c48074ae99259169f886cb196
top news port info kali mstr galp inwe
PRZEDPREMIEROWE POKAZY FILMU NAJŚWIĘTSZE SERCE W ARTKINIE
12.02.2020 Małgorzata Baranowska-Mika

28 lutego na ekrany polskich kin trafi film zatytułowany „Najświętsze Serce”. W artKinie zapraszamy na seanse przedpremierowe już od 21 lutego. To pierwszy w historii kina film o Najświętszym Sercu Jezusowym. Ten fabularyzowany dokument pojawia się w dystrybucji w szczególnym czasie, bowiem w tym roku przypada 100. rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100. rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

artKino RCKP_pokazy przedpremierowe

„Najświętszej Serce” to opowieść o tym, jak znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje… Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić.
Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców, odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa – kultu, który jak nic innego naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła. Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce. Dociera wreszcie do miejsc cudów eucharystycznych. To tam na Hostii zmaterializowały się cząstki Najświętszego Serca.
Intrygujący film fabularno-dokumentalny odkrywa przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe.
Wielkim orędownikiem kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa był św. Jan Paweł II, który mówił, że „Bóg objawia swą miłość w Sercu Chrystusa”.
Twórcy filmu podkreślają, że żyjemy w czasach, gdy nienawiść zyskuje coraz większą siłę w relacjach międzyludzkich; Serce Jezusa zostało odrzucone i „zamrożone” przez egoizm, kłamstwo i ignorancję. „Tym filmem chcemy pokazać siłę wszechmocnej miłości wcielonej w ludzkie serce, gotowe się poświęcić dla naszego szczęścia” – mówią twórcy.
„Najświętsze Serce” to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów katolickich tego roku. Dystrybucję kinową zapowiedziano już w kilkunastu krajach. Polska premiera będzie mieć miejsce zaledwie tydzień po premierze światowej.

„Najświętsze Serce” – premiera: 28 lutego 2020
Gatunek: dokument fabularyzowany
Czas trwania: 89 min
Wśród patronów medialnych jest Katolicka Agencja Informacyjna.
Reżyseria: Andres Garrigo
Reżyseria części fabularnej: Antonio Cuadri
Producent: Goya Producciones
Kraj produkcji: Hiszpania

materiał eKAi

szczegóły, daty pokazów, ceny biletów - na plakacie powyżej

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się