Krosno - www.rckp.krosno.pl

logo.png de7cbc57bc67975fd164a16d3df940f0
top news port info kali mstr galp inwe
Banner NHEF.jpg 67f58ce55900db290b43a5348f5273c8
projekt Kasia Bartuś _ Bajkowa scena 2020
BAJKOWA SCENA PRZY RCKP
30.07.2020 Małgorzata Baranowska-Mika

Budynek Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza posłuży jeszcze raz jako ściana teatrzyku, plac od ulicy Czuchry będzie sceną i widownią, a spektakl z widokiem na dom kultury od strony, którą nie każdy zna. Zapraszamy na najmłodszych w ramach Bajkowej sceny na przedstawienie „Zimowa kraina czarów” w wykonaniu Teatru w Ruchu, 30 lipca 2020, godzina 18.00.

Spektakl „Zimowa kraina czarów”, Teatr w Ruchu
Mieszkańcy lodowej krainy: Pingwin Tup Tup, Łoś Anatol i Śnieżynka Marcelinka trafiają na folder zapraszający do Ciepłych Krajów, gdzie znajduje się... Magiczny Pył! Pył ten według legendy spełnia marzenia. Nasi bohaterowie decydują się na długą i niebezpieczną wyprawę, aby ziściły się ich pragnienia. Po drodze jednak okazuje się, że nie zawsze to, czego chcemy jest dokładnie tym, czego potrzebujemy. Napotkana w Ciepłych Krajach Pszczoła Wesoła uświadamia ich, że musimy zadbać o przyrodę, bo to ona nas wszystkich łączy. Łoś zakochuje się w Pszczole, a Pingwin zostaje sam. Ale może nie całkiem...?
EDUKACJA: Interaktywny spektakl dla dzieci w wieku 4-12 lat - dzieci biorą czynny udział w wydarzeniach rozgrywających się na scenie. Niesie ze sobą treść edukacyjną w zakresie ekologii. Uczy o konieczności zatroszczenia się o naturę jako wspólne dobro wszystkich stworzeń. Pokazuje także, że tym, co pomaga spełniać marzenia jest nasza własna siła, dobroć i wiara w siebie.
Czas trwania: 60 minut

Teatr w Ruchu to zespół zawodowych aktorów, których połączyła pasja i kierunkowe wykształcenie, zdobywane w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Scenariusze, na których oparte są spektakle to autorskie teksty w oryginalny sposób poruszające tematy ważne z punktu widzenia edukacji. Domeną pracujących w teatrze jest hasło NA SCENIE NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH, w końcu w świecie stworzonym z wyobraźni nic nie powinno być nierealne.

Dodatkowe informacje: wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS. Do odwołania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcja rąk. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych.

Wstęp: obowiązują bezpłatne wejściówki
Wejściówki do odebrania w kasie RCKP:
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)
poniedziałek - piątek 9.00-17.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
lub online za pośrednictwem serwisu Evenea:
https://app.evenea.pl/event/840865-13/   - brak już wolnych miejsc

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się