Krosno - www.rckp.krosno.pl

logo.png d3953c1ab4fa817098d2e885aa5e335f
top news port info kali mstr galp inwe
Portal
BALONY NAD KROSNEM 2012
09.07.2015 Redakcja RCKP

„BALONY NAD KROSNEM” 
XIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe
27 kwietnia – 2 maja 2012 r.

Tradycyjnie, w pierwszy majowy weekend na krośnieńskim lotnisku odbył się największy piknik w południowej Polsce „Balony nad Krosnem” oraz XIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe. Wzorem lat ubiegłych, tegoroczna edycja imprezy , zamieniła się w wielką balonową fiestę, która na stałe wpisała się w pejzaż Krosna i kalendarz najważniejszych imprez w mieście nad Wisłokiem i do dziś cieszy się sporym niesłabnącym zainteresowaniem. Po kilku latach chmurnej i deszczowej pogody miłośnicy pikniku skorzystali z pięknej, słonecznej pogody, która wręcz zachęcała do spacerów i zapraszała na krośnieńskie lotnisko. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza czuwało nad całością przedsięwzięć o charakterze artystycznym i rekreacyjnym , ale w organizację imprezy zaangażowanych zostało wiele podmiotów takich jak: Gmina Krosno, Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel - Ostrowskiej, Aeroklub Podkarpacki – Szkoła Lotnicza, Magazyn Lotniczy „Skrzydlata Polska". Krośnieńskie niebo pokryły kolorowe czasze balonów na ogrzane powietrze. Już po raz trzynasty, ekipy polskie i zagraniczne, zmagały się w różnorodnych, podniebnych, konkurencjach o puchar Skrzydlatej Polski.  W bogatym programie „Balonów nad Krosnem” znalazło się wiele atrakcji. Oprócz konkurencji balonowych można było zobaczyć pokazy szybowcowe, spadochroniarskie, paralotniarskie czy lotnicze. Oryginalność, prestiż imprez, a także muzyczną ucztę zapewniły występy znanych wykonawców polskiej estrady. 

W piątek, 27 kwietnia, przed Halą MOSiR, przy akompaniamencie zespołu Euroband, odbyło się oficjalne otwarcie XIII Górskich Zawodów Balonowych połączone z prezentacją i widowiskową paradą załóg balonowych. Jednak już wcześniej, na krośnieńskim lotnisku, młodsza część miłośników Balonów nad Krosnem, miała okazję uczestniczyć w Hip-Hop Day Grafitti jam czy pokazach breakdance. 
W sobotę 28 kwietnia, wczesnym popołudniem (13.00) odbyła się konferencja transplantologiczna „Podziel się życiem”, a wieczór uprzyjemnił występ zespołów Ciryam i gwiazda wieczoru, zespół Afromental.
Niedziela (29.04) była dniem niezwykle rodzinnym. Konkursy, zabawy, plenerowa pracownia plastyczna dla najmłodszych – każdy znalazł coś dla siebie. Popołudnie przyniosło także atrakcje dla nieco starszego pokolenia, koncert Studia Piosenki Swing, recital Zbigniewa Maciasa w Piwnicy podcieniami i wieczorne koncerty Rudi Schubertha & Wałów Jagiellońskich oraz Roberta Rozmusa, a także nocny pokaz balonów. 
Poniedziałek (30.04) to dzień Rock Oil Festival – imprezy, która na dobre wpisała się już w tradycję Balonów nad Krosnem. 
Przesłuchania konkursowe rozpoczęły się o godz. 16.00, a wyniki zostały ogłoszone po koncercie zespołu Anakonda, około godziny 20.00. Zwycięzcą została formacja MJ Trio. Gwiazdą poniedziałkowego wieczoru był młodszy brat legendarnego Jimi'ego Hendrixa - Leon Hendrix.
We wtorkowy wieczór (1.05) Krosno gościło zespół Blue Cafe. Wieczorny koncert (godz. 20.30) został poprzedzony koncertami zespołu Groovińscy i laureata Rock Oil Festival. 
Tegoroczne Balony nad Krosnem zakończył, w środę (2.05),pokaz ratownictwa przedmedycznego, atrakcyjny pokaz kawaleryjski  z elementami kaskaderki,  musztry paradnej, skoków czy konkursu władania lancą i szablą oraz Munduriada – widowiskowy konkurs służb mundurowych występujących przy dźwiękach Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej.
Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji. Miłośnicy podniebnych przygód mogli skorzystać z lotów widokowych samolotami AN2 i Ms880 i lotów szybowcowych, dzieci z atrakcji wesołego miasteczka Jiri Novy Lunapark, na które dowoziła ich wyjątkowa kolejka Centrum Dziedzictwa Szkła. Nowością tegorocznego majowego weekendu w Krośnie były propozycje filmowe w specjalnym pojeździe - Kino 5D a artKino zapraszało na „Noc horrorów” (27.04), „Filmy z balonem w tle” (29.04) i 2 maja na „Noc komedii”.
Mariaż piękna lotów balonowych, dobrej muzyki oraz wielu różnorodnych atrakcji majowego pikniku w roku 2012 już za nami, ale już rozpoczęliśmy pracę nad kolejną edycją balonowego święta.

 INFORMACJA DLA KONTRAHENTÓW, WYSTAWCÓW (OFERTA WSPÓŁPRACY)

Powiązane galerie:
BALONY NAD KROSNEM 2012
09.07.2015 Redakcja RCKP
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się